W finale  konkursu wzięło udział 20 wcześniej wyselekcjonowanych szkół z całego kraju.  Zadaniem było przygotowanie dania z kuchni historycznej, wykorzystując do tego suszone śliwki, borowiki w zalewie oraz czosnek.

Jury postanowiło nagrodzić:

1 miejsce:  Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu - Kiszka z sandacza na musie z karczocha z karmelizowanym burakiem, puree z zielonego groszku, slice z borowika i białego czosnku, chips ze skorzonery

2 miejsce: Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie – Skłodowskiej w Jarosławiu - Czosnkowa micha mięsiwa z dzika w asyście borowików, wędzonych śliwek i jałowca, podawana z musem śliwkowym oraz smażonymi pierogami

3 miejsce: Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach – Konfitowana pierś z gęsi z sosem śliwkowym na piasku z kaszy gryczanej w towarzystwie puree z topinamburu i szalszy

Ponadto na fanapge’u Szef Dla Młodych Talentów  na Facebook’u zorganizowany został konkurs na nagrodę publiczności. Rywalizacja była bardzo zacięta a samo głosowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, oddano ponad 15 tysięcy głosów!

Publiczność nagrodziła:

1 miejsce z wynikiem 3374 głosów: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Józefa Piłsudzkiego w Zamościu – Bażant faszerowany, opiekany w sianie z sosem z suszonych śliwek, pierogiem biłgorajskim i surówką z białej rzodkwi

2 miejsce  z wynikiem 2578 głosów: Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie – Skłodowskiej w Jarosławiu - Czosnkowa micha mięsiwa z dzika w asyście borowików, wędzonych śliwek i jałowca, podawana z musem śliwkowym oraz smażonymi pierogami

3 miejsce z wynikiem 1412 głosów: Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach – Konfitowana pierś z gęsi z sosem śliwkowym na piasku z kaszy gryczanej w towarzystwie puree z topinamburu i szalszy.

Cieszymy się z podwójnego zwycięstwa! Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głoś wybierając nasze danie.