28 marca 2019 r. w ZS nr 4 miało miejsce uroczyste podsumowanie XIV Międzyszkolnego Konkursu Filozoficznego. Przystąpili do niego uczniowie Technikum nr 4 i ZST, a zadaniem ich było napisanie twórczej pracy dotyczącej zagadnień związanych m. in. z dobrem, moralnością, godnością, sensem życia. Oto osiągnięcia naszych uczniów: I miejsce – Julia Pietras z kl. IIIT, II miejsce – Wiktoria Karwel z kl. IE, IV miejsce – Patryk Jagłowski z kl. IITO. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Szlaużys z kl. IE, Katarzyna Ołowniuk z kl. ITO, Bartosz Bukpas z kl. ITO, Damian Krupiński z kl. IIIŻ oraz Alicja Dzieniszewska z kl. IIIT.

Młodzież z Technikum nr 4 i ZST wysłuchała wykładu księdza Marcina Jasińskiego na temat wolności oraz obejrzała inscenizację dotyczącą zagadnień filozoficznych przygotowaną przez uczniów klasy IE i IT. Dzięki tej uroczystości uczniowie mogli udać się w krótką podróż po świecie filozofii i zastanowić się nad ważnymi problemami dotyczącymi istnienia człowieka.