W ramach projektu "Suwalskie Centra Kompetencji Zawodowej - kompleksowy model modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie miasta Suwałki" uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach dotyczących alternatywnych i innowacyjnych metod przygotowania oraz serwowania potraw z wykorzystaniem między innymi produktów regionalnych. Kuchnia molekularna, przyrządzanie dań metodą sous vide, czy też szybkie wzbogacenie mięsa, drobiu, ryb oraz warzyw aromatem wędzonki z pistoletu wędzarniczego to przyszłość gastronomii. W naszej pracowni gastronomicznej przeprowadziliśmy:

  • sferyfikację, która polega na przygotowaniu z płynu małych kuleczek o bardzo cienkiej błonce, która odpowiada za okrągłą formę kawioru,
  • żelowanie, dzięki czemu można przy pomocy agaru stworzyć makaron z zielonej herbaty
  • piankowanie.

Efekty możecie ocenić sami.